Informacje
Finał konkursu „JBL Street Dance Challenge” odbył się w sobotę, 21 września 2019 roku, we Wrocławski Klubie Anima. Zakwalifikowani w eliminacjach finaliści zaprezentowali swoje umiejętności w tanecznych bitwach. Jury miało trudne zadanie, ale zwycięzcy zostali wybrani!
Pierwsze miejsce i nagrodę w postaci bezprzewodowego głośnika JBL Partybox 300 zdobył Stanisław Szkoda.
Drugie miejsce i nagrodę pieniężną o wartości 1000 zł zdobyła Nicole Hoff.
Trzecie miejsce i nagrodę pieniężną o wartości 500 zł zdobył Mateusz Witczak.
Koszty związane z odprowadzeniem podatku ponosi Organizator.
Konkurs „JBL Street Dance Challenge” adresowany był do tancerzy street dance (all styles). W turnieju mogły brać udział wyłącznie osoby, które ukończyły 16 lat. Uczestnicy turnieju, którzy nie ukończyli 18 roku życia mogli wziąć w nim udział za zgodą ich przedstawicieli ustawowych (rodziców/opiekunów), wyrażoną na podstawie formularza stanowiącego Załącznik Nr 1 do Regulaminu konkursu.
Nasze jury:
1. Maciej „Gleba” Florek
Tancerz, choreograf. Zwycięzca I oraz juror IX edycji You Can Dance - Po Prostu Tańcz. Twórca wielu prestiżowych tanecznych i teatralnych wydarzeń. Występował i prowadził warsztaty w teatrach i przestrzeniach miejskich na czterech kontynentach, między innymi w Nowym Yorku, Chicago, Zurychu, Windhoeku, Berlinie, Sankt Petersburgu, Bazylei, Paryżu czy Wiedniu. Współpracował i pobierał liczne nauki u wybitnych twórców teatru tańca: Avi Kaisera, Sebastiana Prantla, Jacka Łumińskiego, Iry Kodiche, "Storma" Rybickiego. W Polsce układał choreografie do spektakli, koncertów, teledysków, reklam, sesji zdjęciowych oraz filmów. Rozpoczynał swoja taneczną karierę od stylów ulicznych. Był wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski. Współtworzył i występował w pierwszym polskim hip-hopowym projekcie teatralnym 12 Ławek. Był współtwórcą i wykładowcą BRUK - Summer Street Festival. Prowadzi warsztaty taneczne łącząc techniki tańca nowoczesnego z tańcem współczesnym. Jest instruktorem Bungee Dance.
2. Jessica Ali
Jessica Ali w wieku 15 lat rozpoczęła swoją przygodę z nauczaniem tańca i prowadziła dzieci i młodzież na podium ogólnopolskich konkursów tanecznych. W wieku 17 lat otworzyła swoją szkołę Funky Flava Dance School, w której obecnie uczy się blisko 400 tancerzy. Prócz nauczania i prowadzenia szkoły jest również aktywną tancerką, którą można było zobaczyć obok takich artystów, jak: Doda, Margaret, Justyna Steczkowska, Sylwia Lipka, Grubson, Dawid Kwiatkowski, Monika Lewczuk, Sylwia Grzeszczak i wielu innych. Sędziowała polskie i niemieckie konkursy tańca. Uwielbia dzielić się swoją wiedzą prowadząc zajęcia.
Pomimo tego, że jej domeną jest jazz funk, hip-hop, choreo to regularnie szkoli się z zakresu high heels m.in. u legendarnej Aishy Francis w Los Angeles.
3. Jacek Skoczeń SkoQ
Tancerz, performer oraz bboy. Związany z kultura uliczną, wykształcił swój unikalny styl tańca, który zaprowadził go na podium licznych zawodów tanecznych na europejskich parkietach. Pasja do tańca pokierowała go na profesjonalną scenę teatralną. Obecnie współpracuje głównie z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Jego umiejętności można podziwiać również m.in. w spektaklach grupy akrobatycznej Everest oraz Art. Color Ballet. Wielokrotnie występował w programach telewizyjnych, teledyskach, filmach, czy podczas festiwali czy koncertów. Występuje pod pseudonimem Bboy SkoQ.
4. Arkadiusz Skuza - SNAKE – tancerz, choreograf, właściciel Centrum Nauki Tańca SNAKE DANCE w Częstochowie. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął 25 lat temu. Jego pierwszą inspiracją był film BEAT STREET (Rytm Ulicy), to dzięki niemu zamiłowanie do tańca trwa do dziś. Jego mocną stroną w bboyingu są tzw. powermoves czyli figury obrotowe na parkiecie. Arek występował w wielu klipach muzycznych, na deskach Teatru Muzycznego w spektaklu "12 ławek" oraz wielu pokazach dla firm tj. Swarovski, Nokia itp. w Polsce i za granicą. Obecnie prowadzi Szkołę Tańca Snake Dance, którą założył 11 lat temu w Częstochowie.
Zdjęcia fot. Łukasz Kozłowski
JBL to amerykańska marka produkująca sprzęt audio, która powstała w 1946 roku. Nazwa JBL nawiązuje do pierwszych liter nazwiska jej założyciela Jamesa Bullough Lansinga, który udźwiękowił pierwszy film w historii kina. Kolumny JBL grają dzisiaj w większości kin na całym świecie, w tym w Dolby Theatre, w którym odbywa się coroczna gala oscarowa. JBL nagłośnił olimpiady w Pekinie w 2008 i w Londynie w 2012 oraz stadiony na Euro 2012 w Polsce. Kolumny z Northridge słychać nie tylko na największych koncertach rockowych, ale też w najsłynniejszych salach operowych, m.in. w Kopenhadze, Wiedniu, Sydney i Szanghaju. Można je znaleźć w rozgłośniach radiowych, studiach nagraniowych i klubach muzycznych. JBL gra także u Bruce’a Springsteena, Stinga, Erica Claptona, członków The Who, The Rolling Stones, U2 czy Metalliki. Do grona wielbicieli tych głośników należeli także Elvis Presley, Beatlesi oraz Michael Jackson.
Produkty konsumenckie JBL obejmują sprzęt car audio, kina domowe, słuchawki, multimedia oraz luxury audio.